Rozkład Nabożeństw Wielkiego Tygodnia:

Kaplica dla osobistej modlitwy jest otwarta:

I-V od godz. 10.00 do 18.00

VI  od godz. 11.30 do 18.00

VII  od godz. 13.00 do 18.00.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozpowszechnia się pandemia Covid, w kilku Samorządach archidiecezji Wileńskiej ilość zachorowań na 100 tysięcy przekroczyło 500 osób. Z powodu wymienionej przyczyny Arcybiskup Archidiecezji Wileńskiej Gintaras Grušas ogłosił, że od czwartku (25 marca) do 5 kwietnia (łącznie) Msze św. w kościołach będą odprawiane bez udziału wiernych.

Prosimy pozostać w domu i łączyć się we Mszy św. za pośrednictwem translacji na platformie Facebook naszej parafii:

Wielki poniedziałek, wielki wtorek, wielka środa Msze św. odprawiane bez uczestnictwa wiernych.

godz. 16.00-19.00 księża będą słuchali spowiedzi.

1 kwietnia - Wielki Czwartek.

godz. 18.00 Msza św. w języku polskim (translacja przez Facebook naszej  parafii)

godz. 19.30 Msza św. w języku litewskim (translacja przez Facebook naszej parafii)

2 kwietnia - Wielki Piątek.

godz. 18.00 Liturgia na cześć Męski Pańskiej w języku polskim (translacja przez Facebook naszej parafii)

godz 19.30 Liturgia na cześć Męski Pańskiej w języku litewskim (translacja przez Facebook naszej parafii)

3 kwietnia - Wielka Sobota.

godz. 11.00 - 17.30 w dużym kościele i na zewnątrz co pół godziny poświęcenie pokarmów wielkanocnych.

godz. 18.00 liturgia Wigilii Paschalnej w języku polskim (translacja przez Facebook naszej parafii). Będzie rownież nagłośnione na zewnątrz i w dużym kościele.

godz. 20.00 liturgia Wigilii Paschalnej w języku litewskim (translacja przez Facebook naszej parafii). Będzie rownież nagłośnione na zewnątrz i w dużym kościele.

4 kwietnia - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Duży kościół otwarty na prywatną modlitwę od godz 6.00 do godz. 11.00.

godz. 7.00 Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego, Rezurekcja w języku polskim (translacja przez Facebook naszej parafii). Będzie rownież nagłośnione na zewnątrz i w dużym kościele.

godz. 9.00 Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego, Rezurekcja w języku litewskim (translacja przez Facebook naszej parafii). Będzie rownież nagłośnione na zewnątrz i w dużym kościele.

Po Mszy św. w dużym kościele i na zewnątrz będzie udzielana Komunia św.

5 kwietnia - II Dzień Wielkanocy.

Duży kościół na prywatną modlitwę otwarty od godz. 9.00 do godz. 13.00

Przed Mszą św. będą czytane imiona naszych żywych, prosząc Miłosierdzia Bożego, Opieki Matki Bożej. Kartki z imionami bedą położone przy Tabernakulum.

Imiona swoich bliskich żywych  na Tydzień Miłosierdzia można zapisać na kartkach, które znajdziecie w Kaplicy i w dużym kościele, wrzucając je do skarbonki.

godz. 9.30 czytamy intencje i modlitwa Koronki do Miłosierdzia Bożego w języku polskim (translacja przez Facebook naszej  parafii)

godz. 10.00 Msza św. w języku polskim (translacja przez Facebook naszej  parafii)

godz. 11.00 czytamy intencje i modlitwa Koronki do Miłosierdzia Bożego w języku litewskim (translacja przez Facebook naszej  parafii)

godz. 11.30 Msza św. w języku polskim (translacja przez Facebook naszej  parafii).

Po Mszy św.  W dużym kościele i na zewnątrz będzie udzielana Komunia św.

INTENCJE MSZALNE MOŻNA ZAPISAĆ W NASTĘPUJĄCY SPOSÓB:

- zapisując intencję na kartce w kaplicy i wrzucając ją do skarbonki;

- dzwoniąc na numer kancelarii: tel. 8 612 92 231;

- el. pocztą:  info@pilaitesparapija.lt.

Jeżeli będziecie chcieli złożyć ofiarę za intencje mszy św., ją można wrzucić do skarbonki w kaplicy albo przelewem na konto bankowe naszej parafii:

Vilniaus Šv. Juozapo parapija

Juridinio asmens kodas: 192084880

"SWEDBANK", AB (banko kodas 73000)

sąskaitos Nr. LT68 7300 0101 4608 2675